Патриотите од далечна Австралија почнаа да собираат пари за спас на името (ВИДЕО)

//

Откако го „спасија“ знамето, „нашите од Перт“ (и Сиднеј) ја почнаа акцијата за спас на името… Како што може да се види од видеото објавено на Youtube, патриотите од далечна Австралија почнаа со собирање пари. Каде ќе завршат истите можете да видите во видеото што следи:Претходна статија

Н. Геворќан: Претседателството на Путин е трагедија за Русија

Следна статија

Времето денес- сончево со слаб јужен ветер

Најново од Вести