ПЕНДАРОВСКИ ГО ПРЕДЛАГА АЛЕКСАНДАР СПАСОВ ЗА ЧЛЕН НА НС ЗА ЕВРОИНТЕГРАЦИИ

//

Како што наведуваат во соопштението, Кабинетот на претседателот на Македонија бара разрешување на проф. д-р Иванка Додовска, која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на претходниот Кабинет.

Кабинетот на Претседателот на Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” е предложен како претставник на Кабинетот на Претседателот на Македонија за член во Националниот совет за евроинтеграции.

Претходна статија

МУРИЊО: БАШ БИ САКАЛ ДА СУМ СЕЛЕКТОР

Следна статија

ВО СКОПЈЕ ПРИВЕДЕН АГРЕСИВЕН ИРЕЦ КОЈ ВОЗНЕМИРИЛ ГОСТИ ВО РЕСТОРАН НА КЕЈ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да