ВО СКОПЈЕ ПРИВЕДЕН АГРЕСИВЕН ИРЕЦ КОЈ ВОЗНЕМИРИЛ ГОСТИ ВО РЕСТОРАН НА КЕЈ

//

Скопската полиција во попладневните часови на 18 јуни во Центар привела 31-годишен државјанин на Република Ирска.

Како што информираат од МВР, Ирецот во угостителски објект на „Кеј 13-ти Ноември“ го нарушил јавниот ред и мир со непристојно однесување и ги вознемирувал присутните гости.

Откако на местото дошла полициска екипа, тој почанал агресивно да се однесува кон полициските службеници.

По целосно докуменитрање на случајот против Ирецот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Извор: МакфаксПретходна статија

ПЕНДАРОВСКИ ГО ПРЕДЛАГА АЛЕКСАНДАР СПАСОВ ЗА ЧЛЕН НА НС ЗА ЕВРОИНТЕГРАЦИИ

Следна статија

ЈАНУШЕВ: НЕМА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ЗОШТО ИМАМЕ НЕСПОСОБНА ВЛАДА

Најново од Вести