| |

ВО СКОПЈЕ ПРИВЕДЕН АГРЕСИВЕН ИРЕЦ КОЈ ВОЗНЕМИРИЛ ГОСТИ ВО РЕСТОРАН НА КЕЈ

Скопската полиција во попладневните часови на 18 јуни во Центар привела 31-годишен државјанин на Република Ирска.

Како што информираат од МВР, Ирецот во угостителски објект на „Кеј 13-ти Ноември“ го нарушил јавниот ред и мир со непристојно однесување и ги вознемирувал присутните гости.

Откако на местото дошла полициска екипа, тој почанал агресивно да се однесува кон полициските службеници.

По целосно докуменитрање на случајот против Ирецот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: МакфаксСлични Објави