Почина 25 годишна девојка, која синоќа беше удрена од автомобил на „Партизанска“

/

Едно лице го загуби животот синоќа во сообраќајна несреќа што се случила на крстосницата на улицата „Московска“ со булевар „Партизански Одреди“ во Скопје.

Како што информира МВР, во несреќата патничко возило управувано од Ј.Ѓ. (1999) од Скопје, удрило во Л.Д. (1997) од Радовиш, кој е повреден и пренесен во ГОБ „8 Септември“ и В.Н. (1997) од Радовиш, која почанала на местото.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Ковчевски: Јас сум на страната на работниците

Следна статија

ЈСП: Голем интерес кај граѓаните за вратените ноќни линии

Најново од Вести