ПОЧНАА ПРЕГОВОРИТЕ ПОМЕЃУ АХМЕТИ И ЗАЕВ ЗА ФОРМИРАЊЕ НА ВЛАДА

//

Во клубот на пратениците, штотуку започна средбата помеѓу лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети за формирање на нова влада. На средбата присуствуваат и Артан Груби и Љупчо Николовски.

Заев и Ахмети ќе треба да се договорат за формирање на новата влада, после изборите кои се одржаа на 15. јули. СДСМ освои 46 пратеници, ДУИ 15, што би значело дека доколку двете страни се договорат, ќе имаат мнозинство за формирање на влада.

Претходна статија

ЧЕСТИТКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГДУ ПЕТАР КОЛЕВ ЗА ДЕНОТ НА АРМ

Следна статија

МАКЕДОНСКИТЕ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛИ БАРААТ ИСПЛАТА НА СРЕДСТВАТА ЗА ОДОБРЕНИТЕ ПРОЕКТИ

Најново од Вести