ПОДГОТВЕТЕ КРЕМПИТА ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ

/

Состојки:

1 пакување лиснато тесто
1 литар млеко
3 пудинзи од ванила
9 лажици шеќер
200 мл слатка павлака
малку шеќер во прав

Подготовка:

Пудинг, шеќер и 100 мл млеко соединете ги, преостанатото млеко ставете го да зоврие и сварете го пудингот. Покријте го пудингот со леплива фолија и оставете да се излади. Корите од лиснато тесто направете ги малку помали од тавата.Изматете ја слатката павлака и додадете ја во оладениот пудинг и добро измешајте со миксер. Ставе кора – па фил – па пак кора. Потоа ставете ја питата во фрижидер да се олади. Исечете на коцки и посипете со шеќер во прав.

На здравје!

Претходна статија

(ВИДЕО 18 + )ИГРИ ЗА ВОЗРАСНИ ВО КАРАНТИН

Следна статија

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА СИ ПОДОЛГО ОД ЕДЕН МЕСЕЦ ВО КАРАНТИН? ?

Најново од Магазин