(ВИДЕО) ЕКИПА НА ТВ СТАР ПРВА РАЗГОВАРАШЕ НА ЖИВО СО ПОЗИТИВНИОТ НА КОВИД-19 ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

/

По 19 дена поминати во карантин,денеска за прв пат на јавноста преку ТВ Стар и се обрати градоначалникот на општината Чешиново – Облешево, Горанчо Крстев. Разговорот беше воден пред влезната порта од куќата на Крстев во Спанчево. Во продолжение го емитуваме во целост денешниот разговор со Крстев…
„Се чуствувам многу добро немам никакви симптоми и јас и мојата сопруга . Во изолација сум околу 10 дена. Ова се случи кога бев на бербер. Направив два теста и во Систистина и во клиниката Жан Митрев. Децата мои се негативни. До крајот на изолацијата имам уште 10 дена.Инаку ние веќе функционираме во општината за време на полицискиот час се прави и дезинфекција на општинската зграда и во сите сила. Ние функционираме нормално и немаме проблеми…. ( повеќе во видеото)

Претходна статија

(ВИДЕО) НИ СЛИКА НИ ТОН ОД МАНУ ЗА КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

ГУЖВИ ЗА АЛКОХОЛ ВО БАНГКОК, ВЛАСТА РЕШИ ДА ГО ЗАБРАНИ БАШ ПРЕД НИВНАТА НОВА ГОДИНА

Најново од Вести