(ВИДЕО) НИ СЛИКА НИ ТОН ОД МАНУ ЗА КОРОНАВИРУСОТ

/

Молк од Македонската академија на науките и уметностите од почетокот на пандемијата до сега. Ниту претседателот на МАНУ Љупчо Коцарев, ниту неговиот заменик, ниту пак некој од членовите, од почетокот на кризата не чувме да каже ниту збор, иако тие како академици до сега требаше да изнесат стратешки медицински и здравствени предлози, јавува Алфа.

Претходна статија

ТРИ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ОД АНГЛИЈА НОСЕЛЕ ВРЕЌИ ЗА ЃУБРЕ НАМЕСТО ЗАШТИТНА ОПРЕМА И ВЕЌЕ СЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19

Следна статија

(ВИДЕО) ЕКИПА НА ТВ СТАР ПРВА РАЗГОВАРАШЕ НА ЖИВО СО ПОЗИТИВНИОТ НА КОВИД-19 ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

Најново од Вести