Претходна статија

ЗОРАН ЗАЕВ: МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ГОРДА НА ОВОЈ ДОГОВОР, НА ТЕМЕЛИТЕ ОД МИНАТОТО – ГРАДИМЕ ИДНИНА

Следна статија

ГУТЕРЕШ: ЗАЕВ И ЦИПРАС СКЛУЧИЈА ИСТОРИСКИ ДОГОВОР

Најново од Истакнато

Првиот човек на бугарската служба за безбедност ДАНС и министерот за внатрешни работи на Бугарија заминуваат за Скопје за да обезбедат непречено прославување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Бугарскиот премиер Г’л’б Донев разговараше телефонски со премиерот на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски. Двајцата премиери