ГУТЕРЕШ: ЗАЕВ И ЦИПРАС СКЛУЧИЈА ИСТОРИСКИ ДОГОВОР

//

Генералниот секретар на Он, Антонио Гутереш на својот Твитер профил го поздрави договорот меѓу Македонија и Грција за решавање на прашањето за името им честиташе на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната улога во неговото постигнување.

Претходна статија

ПОГЛЕДНЕТЕ КОИ СЕ АКТУЕЛНИТЕ ФРИЗУРИ ЗА ОВАА ЛЕТО (ГАЛЕРИЈА)

Следна статија

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ ЌЕ БИДЕ ПРИКАЖАН НА ФИЛМСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ШАНГАЈ

Најново од Вести

Историскиот музеј во Благоевград ќе претстави две монографии, за ВМРО и за улогата на активните жени во бугарските заедници во Македонија и Одринска Тракија

Во Регионалниот историски музеј – Благоевград денеска ќе бидат претставени две монографии на д-р Елена Александрова,