Попладнево трета рунда преговори помеѓу Украина и Руија

/

Третата рунда разговори меѓу Русија и Украина треба да почне денеска попладне во Белорусија, јавија руски медиуми кои се повикуваат на белорускиот политиколог Јуриј Воскресенски, близок до организаторите на разговорите.

„Разговорите се планирани да започнат во 15 часот по московско време, но тајмингот може да се промени поради проблеми со логистиката на украинската делегација“, пренесуваат медиумите.

Разговорите меѓу руските и украинските претставници започнаа на украинско-белоруската граница на 28 февруари. Втората рунда од разговорите се одржа на 3 март. Досега се без никаков суштински пробив.Извор: Zoom. mkПретходна статија

Од Украина досега се евакуирани околу 120 македонски граѓани

Следна статија

Момент кој ќе ви ги скрши срцата, мало дете плаче, без родители бега од Украина во Полска (ВИДЕО)

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да