ПОПОСКИ: АКО ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ И ДУИ ЈА КАЖУВАА ВИСТИНАТА, МАКЕДОНИЈА ЌЕ БЕШЕ НАЈРАЗВИЕНА ВО СВЕТОТ

//

„ Ако вистината беше политичката реторика, што ја пласираат ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и ДУИ, ние денес требаше да бидеме една од најразвиените и најпросперитетните држави не на Балканот, не во Европа, туку во светот“, изјави портпаролот на ГДУ, Дарко Попоски, во емисијата „168 Анализи и коментари“ на ТВ Стар.

Претходна статија

САМСОНЕНКО (ПАК) НЕ СИ ОДИ ОД ВАРДАР – НАЈАВИЛ БРЗО СРЕДУВАЊЕ НА СОСТОЈБИТЕ!

Следна статија

ПРОДОЛЖУВА „РЕКЕТ“ ЌЕ СЕ ГЛЕДААТ СНИМКИТЕ НА КАМЧЕВ

Најново од Вести