ПОПУЛАРНИОТ АКТЕР СЕМИР ГИЧИЌ ВЕЧЕРВА СО СВОЈ СТЕНДАП ВО „ТЕАТАР КОМЕДИЈА“

/

Вечерва со почеток во 20 часот популарниот комичар од Србија Семир Гичиќ со својот стендап гостува на сцената на „Театар комедија“. Семир ексклузивно гостува во Скопје и е добро познат на пошироката јавност како актер, режисер и драмски писател.

Неговиот стенд ап е популарен во целиот регион на поранешните југословенски простори.Вечерва во 20 часот на сцената на Театар Комедија публиката ќе ужива во Безкоцептуалниот и извондрен стенд ап.Претходна статија

ИНДИСКИОТ ПРЕМИЕР ГО ПРЕЧЕКА ТРАМП СО ЗБОРОВИТЕ: „ГОСТИНOТ Е БОГ“

Следна статија

ИНТЕР ЌЕ БАРА ДРУГ СТАДИОН ЗА ЛИГА ЕВРОПА: НА „МЕАЦА“ НЕ МОЖЕ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ?

Најново од Вести