ПОРАНЕШЕН ЈУГОСЛОВЕНСКИ И МАКЕДОНСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВО БОРЕЊЕ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

/

Меѓу 555 заболени од коронавирусот во Македонија се наоѓа и првиот спортски работник. Станува збор за проф. Љубиша Пешко, поранешен македонски и југословенски репрезентативец во борење, а сега селектор на македонската репрезентација во грчко-римски стил, но и претседател на боречкиот клуб Вардар.

Тој е хоспитализиран, но се чувствува добро и засега нема силни симтоми од Covid-19. Љубиша Пешко беше сениорски репрезентативец на Македонија под водство на Насе Насев, настапуваше за Спартак Руен и за Бучим Јака, а потоа навлезе и во тренерските води.

Претходна статија

45 ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ ОД СКОПЈЕ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ПОЧИНАЛ НА ПАТ КОН БОЛНИЦАТА 8 СЕПТЕМВРИ

Следна статија

ЦРН ДЕН ЗА ФРАНЦИЈА-РЕКОРДЕН БРОЈ ПОЧИНАТИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи