ПОСЛУШНАТА ЛОКАЛНА ВЛАСТ ВО КУМАНОВО ЈА ПРЕЖИВЕА МЕТЛАТА НА ЗАЕВ

/

На списокот за смена на функционери од државната и локална власт, кој вчера го објави премиерот Зоран Заев, нема директори од јавните институции и претпријатија во Куманово.

Владата на вчерашната седница донесе одлука да разреши или да отповика или да препорача разрешување или отповикување на 70-тина директори на државни институции и компании и членови на совети и на управи. (Повеќе прочитајте на следниот линк).

Претходна статија

ЦИПРАС ДО НОВА ДЕМОКРАТИЈА: СРЕЌНО ВРАЌАЊЕ ВО РЕАЛНОСТА

Следна статија

(ВИДЕО) ФАНКА И ЈОНЧЕ ПО 30 ГОДИНИ ИЗЛЕГОА ОД ЗАВОДОТ „БАЊА БАНСКО“

Најново од Вести