ПОВЕЌЕ ОД 30 МИГРАНТИ ПРОНАЈДЕНИ ВО КОМБЕ КАЈ МАРВИНЦИ

Над 30 мигранти се пронајдени во товарно возило вчера утрото на магистралниот пат во близина на с.Марвинци.

loading...

„Во координирана акција на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Југ и од Полициска станица за граничен надзор Богородица било забележано товарно возило комбе ‘пежо боксер’. По запирање на возилото во него се пронајдени 32 лица мигранти“, соопшти МВР.

За случајот е известен Јавен обвинител, а по целосно расчистување на случајот против возачот ќе биде поднесен соодветен поднесок.loading...