КАМЕНУВАНО ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО ВО АРАЧИНОВО

//

Полициско возило „шкода јети“ синоќа во село Арачиново било каменувано додека полициските службеници вршеле обиколка.

Според информациите, додека поминувало возилото едно лице со камен го оштетило возилото.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

ПОВЕЌЕ ОД 30 МИГРАНТИ ПРОНАЈДЕНИ ВО КОМБЕ КАЈ МАРВИНЦИ

Следна статија

ДРАМА НА „ВОДЊАНСКА“ ВО СКОПЈЕ: САКАЛ ДА ЈА НАПАДНЕ ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА, ПА ИСТЕПАЛ ПОЛИЦАЕЦ

Најново од Вести