ДРАМА НА „ВОДЊАНСКА“ ВО СКОПЈЕ: САКАЛ ДА ЈА НАПАДНЕ ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА, ПА ИСТЕПАЛ ПОЛИЦАЕЦ

//

На 28.03.2021 околу 17:30 часот на ул.„Водњанска“ во Скопје, Н.Ј.(47) од Скопје физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија, постапувајќи по претходна пријава од неговата поранешна сопруга М.К.

Таа го пријавила бидејќи сакал насилно да влезе во нејзиниот дом.По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна статија

КАМЕНУВАНО ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО ВО АРАЧИНОВО

Следна статија

СТОМНАРОСКИ: ОВАА ГОДИНА ОТКУПОТ НА ТУТУН БЕШЕ КАТАСТРОФАЛЕН

Најново од Вести