ПОВРЕДЕН ПЕШАК ВО ШТИП

/

Жителка на Штип со повреди во пределот на главата заврши во Клиничката болница, по сообраќајна несреќа. несреќата се случила во близина на т.н. Старо нервно одделение, кога во жената удрил автомобил. Околностите на несреќата се предмет на полициска истрага.

Извор: ТВ СтарПретходна статија

ГДУ ОХРИД ОДБЕЛЕЖА 106 ГОДИНИ ОД ОХРИДСКО- ДЕБАРСКОТО ВОСТАНИЕ

Следна статија

МАКЕДОНСКИТЕ И БУГАРСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ СО РАЗЛИКИ ЗА СРЕДНИОТ ВЕК- УТРЕ НА ДНЕВЕН РЕД ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Најново од Вести