ПОЗНАТИ НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИТЕ НА ГДУ

//

Од извори блиски до високото раководство на Граѓанско Демократска Унија, нашиот портал ги доби имињата на носителите на листите за сите 6 изборни единици, кои ќе истрчат предвремените парламентарни избори на 12 април.

Од имињата што ги добивме од нашиот извор, станува јасно дека претседателот на партијата Петар Колев ќе ја предводи листата во ИЕ 3, а во ИЕ1, водач ќе биде, познатата активистка и борец за граѓански права Ана Глигорова од „Слободни граѓани“.Во останатите изборни единици, листите на ГДУ ќе бидат предводени од следните лица:
ИЕ2- Д-р Енсер Јусуфоски
ИЕ4- Добре Митрев, стопанственик
ИЕ5- Даниел Јорданоски, претседател на ГДУ-Охрид
ИЕ6- Зекир Муареми или Ѓорѓи ТрендафиловПретходна статија

МНР ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ИТАЛИЈА

Следна статија

ДЕМОКРАТИТЕ ОД ШЕСТ СОЈУЗНИ ДРЖАВИ ДЕНЕСКА БИРААТ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

Најново од Вести