ПОЗНАТИОТ ФРАНЦУСКИ ДОКТОР СО ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: НЕМА ДА ИМА ВТОР БРАН, ТОА Е ФАНТАЗИЈА

/

Познатиот француски доктор Дидије Раулт не верува дека епидемијата на коронавирусот ќе има втор бран, јавува Прес 24.

„Епидемијата го имаше својот пик, опаѓа и тоа опаѓање ќе продолжи“, изјави тој.

Раулт вели дека тоа се отсликува во кривата во облик на ѕвоно и дека тоа се случува во најголем број случаи кога станува збор за вирусни епидемии. Францускиот професор истакнува дека поголем дел од овие зарази наеднаш се појавуваат и исто така исчезнуваат, а не се знае причината.

Приказната за повторен скок е фантазија измислена на основа на шпанскиот грип кој со ова нема никаква врска, изјави директорот на Медитеранската инфективната клиника во Марсеј.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

МЗ: 15 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ЕДЕН ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ И 45 ОЗДРАВЕНИ

Следна статија

АНА ГЛИГОРОВА: НА ТЕРИТОРИЈАТА НА ЦЕЛА ЗЕМЈА ИМА САМО 13 ПЕДИЈАТРИ

Најново од Вести