|

Прашан дали ќе биде дел од новата Влада, Спасовски со следниот одговор

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната прес-конференција не сакаше да коментира дали ќе биде дел од составот на новата Влада.

– Ништо нема да коментирам, а за сите идни случувања во овој дел ќе донесам дополнителна одлука, изјави министерот.

Собранието денеска ја констатираше оставката на Зоран Заев на премиерската функција, што повлекува и оставка на целата Влада. По констатирањето на оставката, се очекува парламентарното мнозинство за мандатар да го предложи новиот лидер на СДСМ и актуелен заменик министер за финансии Димитар Ковачевски.

Извор: Zoom. mk

Слични Објави