ПРАТЕНИЧКА ОД ПРИЛЕП Е ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

//

Пратеничката Кети Смилеска, од редовите на СДСМ е позитивна на коронавирусот, јавува Канал5.

Смилеска, која е првата пратеничка позитивна на Ковид-19, за Канал 5 вели дека не знае како заболила, бидејќи заедно со децата била во самоизолација еден месец, а од нејзиниот дом поради работни обврски, излегувал само сопругот.

Станува јасно дека во саботата нејзината состојба се влошила и таа била хоспитализирана во болницата во Прилеп.Претходна статија

НАЈАВЕНИ САНКЦИИ ЗА 700 ЛЕКАРИ ВО БиХ КОИ ЗЕМАЛЕ БОЛЕДУВАЊЕ ЗА ВРЕМЕ ПИКОТ НА КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

БУГАРСКИ ПРАТЕНИК ТРЕБА ДА ПЛАТИ 25 000 ЕВРА КАУЦИЈА ЗАТОА ШТО НАПАДНАЛ СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ И ГИ ПОВИКАЛ ЛУЃЕТО МАСОВНО ДА ОТИДАТ ВО ЦРКВА ЗА ВЕЛИГДЕН

Најново од Вести