ПРЕГАЗЕН ВЕЛОСИПЕДИСТ ВО ПРИЛЕП – ВОЗАЧОТ НА АВТОМОБИЛОТ ПОБЕГНАЛ, А ПОТОА БИЛ ПРОНАЈДЕН

//

Возач со автомобил прегази велосипедист вчера на улицата Трајко Николовски во Прилеп, по што го напуштил местото, но потоа бил пронајден, соопшти МВР.

Возачот на автомобилот и велосипедистот се на возраст од 34 години – и двајцата од Прилеп.Во несреќата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди. Тој е хоспитализиран во Градската болница Прилеп.

Претходна статија

НАЈМНОГУ СНЕГ ВО ЃУРИШТЕ И ВО КРУШЕВО, НАЈАВА ЗА СНЕЖНИ ВРНЕЖИ И ВО ТЕКОТ НА НОЌТА

Следна статија

МАКЕДОНЕЦ И РУСИН ОСУДЕНИ ВО САД ЗА КОМПЈУТЕРСКИ КРИМИНАЛ ОД 568 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Најново од Вести