ПРЕГАЗЕНА ЖЕНА ВО СКОПЈЕ ИТНО ДОНЕСЕНА ВО ГРАДСКАТА БОЛНИЦА

//

Т.С. (48) од Скопје е тешко повредена синоќа откако во неа удрило патничко возило „пежо“ со кое управувал М.Р. (29), исто така од Скопје.

Како што соопшти МВР, несреќата е пријавена во 19:50 часот, а се случила на улицата „Лука Геров“ во Ново Село.

Т.С. е пренесена во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување лекарска помош.Екипа на СВР извршила увид на местото на незгодата.

Претходна статија

ПОНИШТЕНИ 89 РЕШЕНИЈА НА НАЌЕ ЧУЛЕВ ЗА РАСПОРЕДУВАЊЕ ВО МВР

Следна статија

БУРА „КЈАРА“: ПРЕДИЗВИКАНА ОГРОМНА МАТЕРИЈАЛНА ШТЕТА И ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИ

Најново од Вести