ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА ВАКЦИНА НА „СИНОФАРМ“

/

Премиерот Зоран Заев се вакцинираше против коронавирус денеска на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“.

Тој се вакцинираше со првата доза на кинеската вакцина на „Синофарм“.

„ Се чувствувам одлично и ќе ја продолжам мојата дневна работна агенда во попладневните часови“, истакна Заев.Тој ги повика граѓаните да се вакцинираат, потенцирајќи дека вакцините се безбедни.

Претходна статија

ПРОНАЈДЕНО 4-ГОДИШНОТО ДЕТЕ КОЕ ИСЧЕЗНА ВО ОХРИД

Следна статија

ДОСЕГА СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ 74.076 ГРАЃАНИ, САМО ВЧЕРА НАД 9000 ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА

Најново од Вести