ПРОНАЈДЕНО 4-ГОДИШНОТО ДЕТЕ КОЕ ИСЧЕЗНА ВО ОХРИД

/

Полицијата од Охрид информира дека е пронајден малолетникот кој вчера се изгуби околу 17:50 часот.

Од СВР Охрид информираат дека полициски службеници околу 19:15 часот во близина на паркинг-просторот кај плажата „Горица 3“ во Охрид го пронашле четиригодишното дете.Претходно од родителите било пријавено дека детето се загубило кај скејт паркот на пешачката патека по каналот „Студенчишта“.

Претходна статија

AВСТРИСКА МИНИСТЕРКА: ЗЕЛЕНИОТ ПАСОШ ДА СЕ ПРОШИРИ НА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

Следна статија

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА ВАКЦИНА НА „СИНОФАРМ“

Најново од Вести