ПРЕУБАВАТА МАЈКА НА ЛУКА ДОНЧИЌ ГО УКРАДЕ ШОУТО НА ИЗБOРОТ НА НАЈДОБРИТЕ ВО НБА

/

Свечената церемонија се одржа во Лос Анџелес за доделување на престижните НБА-награди во различни категории за кошаркарите, кои најмногу се покажаа во минатата сезона, а главните награди ги добија Јанис Антетокумпо и Лука Дончиќ.

Дончиќ беше во центар на внимание, зашто ја доби наградата во конкуренција на Треј Јанг и Деандра Ајтон, но шоуто го украде неговата атрактивна мајка Мирјам Потербин, која со елегантен изглед ги воодушеви сите фанови во НБА-лигата.

Извор: Спорт1Претходна статија

КОЛЕВ: ХАЗБИ ЛИКА НЕ ГО ВИДЕЛЕ ВО ВЛАДА А ДУИ ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЗАЛАГА ЗА ЕВРОПСКИ ВРЕДНОСТИ

Следна статија

АГЕНТОТ НА САЛА НАПРАВИ СКАНДАЛ ВО ВЕЛС, ПА СЕГА ЌЕ ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР!?

Најново од Вести