|

При обука боево гаѓање повреден полицаец

На 23.12.2021 околу 14.25 часот на армиското стрелиште „Пенуш“ во Штип, при изведување на обука – боево гаѓање со повреди се здобил припадник на МВР Ј.Г.(53). Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му биле констатирани телесни повреди и по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување.Слични Објави