ПРИЛЕП ДЕНЕСКА БЕЗ НОВОЗАБОЛЕНИ, ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 158 ЛИЦА

/

Во Прилеп денеска нема регистрирано новозаболени од коронавирусот, а од заразната болест оздравело едно лице, пренесува Плусинфо.

На инфективното одделение во прилепската болница се хоспитализирани 19 лица. Од нив, 16 се позитивни на коронавирус, а во делот за изолација се наоѓаат тројца пациенти, сите негативни на Ковид-19. Во самоизолација се 158 лица.Во деновите од викендот се забележани 3 нарушувања на полицискиот час.

Претходна статија

ДИВА ДЕПОНИЈА ОД ГРАДЕЖЕН ШУТ НА ПОПОВА ШАПКА

Следна статија

ШЕФОТ НА ОБСЕ ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПРЕТСТОИ ПОРАСТ ВО КОРУПЦИЈАТА ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА ВО ЕВРОПА

Најново од Вести