ПРИЛЕПЧАНЕЦ УАПСЕН НА ГРАНИЦА

//

На 30.05.2019 година во 20:00 часот на Граничниот премин Табановце, на излез од Македонија при извршена пасошка контрола констатирано било дека лицето М.Л. (28) од Прилеп се бара по телеграма од Полициската станица Прилеп.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

Претходна статија

СЕ ПОЈАВИЈА ПРВИТЕ ФОТОГРАФИИ ОД ПРОБАТА НА НЕЈМАР ВО РЕАЛ МАДРИД

Следна статија

ЗАПОЧНУВА ГРАДСКИОТ ФЕСТИВАЛ ЗА РАЗВОЈ И ПРОМОЦИЈА НА КРЕАТИВНИТЕ ИНДУСТРИИ – СКОПЈЕ КРЕАТИВА 2019

Најново од Вести