ПРИТВОРЕНИК ОД РЕСЕНСКО ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО „ШУТКА“

/

Четириесет и седумгодишен маж бил пронајден мртов рано утрово во притворското одделение во скопскиот затвор во населбата Шуто Оризари.

Безживотното тело го пронашол вработен во затворот, кој констатирал дека починатиот е А.Е. од ресенското село Горна Бела Црква.

Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото е предадено за обдукција.

Претходна статија

МЗ: 18 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 И ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ

Следна статија

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ВИРУС ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЧУВСТУВА ДОБРО И НЕМА СИМПТОМИ

Најново од Вести