ХЕРОИТЕ ОД 3Д ПРИНТ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА НЕ ЗАСТАНУВААТ: ДО СИНОЌА ПРОИЗВЕЛЕ И ДОНИРАЛЕ НАД 6500 ВИЗИРИ ЗА МЕДИЦИНАРИТЕ

//

„До вечерва, ПРОИЗВЕДЕНИ, донирани и доставени се над 6500 бесплатни заштитни визири за медицинарите во Македонија!
Сето тоа со неколку илјади евра!

Горд сум што сум дел од оваа јуначка екипа! Продолжуваме!“, напиша на својот fb профил д-р Ненад Лазаров.

Претходна статија

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ВИРУС ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЧУВСТУВА ДОБРО И НЕМА СИМПТОМИ

Следна статија

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА СЕСТРА ВО ИТАЛИЈАНСКА БОЛНИЦА: НАЈТЕШКО Е ДА ОДЛУЧИШ КОЈ ДА ЖИВЕЕ И КОЈ ДА УМРЕ

Најново од Вести