Приведен скопјанец баран со централна потерница поради изречена мерка притвор

/

Полициски службеници од Оперативниот тим Потраги вчера утрото пред трговски центар на подрачјето на Чаир го привеле А.И.(30) од Скопје за кого била распишана Централна потерница.

Тој се бара врз основа на наредба од Основно јавно обвинителство во врска со чл.396 ст.2 од Законот за оружје, поради изречена мерка притвор. Лицето е предадено на Основно јавно обвинителство Скопје.Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Бандата СДСМ – ДУИ ќе изгуби на изборите поради криминал и корупција, фашистички ковид-мерки и згрижување на бегалци

Следна статија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски стојат зад протести на кои се навредуваат новинари

Најново од Вести