Приведен третиот осомничен кој се бараше за убиството на ракометарот Тот

/

Министерството за внатрешни работи утринава го извести Обвинителството дека е приведен А.Ѓ. по кој се трагаше за убиството на ракометарот Денис Тот.

„Лицето се предало на органите на прогонот на територијата на Скопје“, информираат од Обвинителството.

За осомничениот, судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје веќе има донесено решение за определување мерка притвор во траење од 30 дена.​ Полицијата соопшти дека осомничениот е спроведен во Затворот Скопје за издржување на притворот.Министерството за внатрешни работи претходно вчера објави дека е распишана меѓународна потерница за осомничениот.

Претходна статија

Америка подготвува нов пакет на воена помош за Украина во вредност од 750 милиони долари

Следна статија

Бајден: Руската инвазија е геноцид

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да