Америка подготвува нов пакет на воена помош за Украина во вредност од 750 милиони долари

/

Висок американски официјален претставник на Министерството за одбрана потврди дека Америка подготвува нов пакет на воена помош на Украина во вредност од 750 милиони долари, што ќе биде објавено во наредните денови.

Оваа недела, требаше да биде довршена испораката на пакетот за воена помош во вредност од 800 милиони долари, што е одобрено од американскиот претседател Џо Бајден пред еден месец.Извор: Темите

Претходна статија

Зеленски: Русите претрпеа непоправливи загуби

Следна статија

Приведен третиот осомничен кој се бараше за убиството на ракометарот Тот

Најново од Вести