ПРИВЕДЕНА БИТОЛЧАНКА, КАЈ НЕА БИЛ ПРОНАЈДЕН ХЕРОИН

Утрово околу 1:30 часот по полноќ полициски службеници ја привеле С.В.(28) од Битола.

МВР јави дека при претрес извршен со судска наредбa на улицата Илија Антевски-Смок во Гостивар, каде што престојувала приведената, бил пронајден хероин.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.