ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО ВО ЊУЈОРК

//

Продолжуваат преговорите за решавање на спорот со името. Денеска во Њујорк шефовите на дипломатиите на двете земји, Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе пробаат да ги доближат ставовите за ново име на нашата држава. Преговорите во Њујорк се следат од претставници на САД и Германија. Средбата треба да започне во 15.30 часот( македонско време) , а по состанокот се предвидени и изјави од учесниците.Претходна статија

ЗАЕВ НА АУДИЕНЦИЈА КАЈ ПАПАТА ФРАНЦИСК

Следна статија

ПОРАНЕШНИОТ ПРВ ДИПЛОМАТ НА БУГАРИЈА КРИСТИАН ВИГЕНИН: ЗА НАС Е ВАЖНО МАКЕДОНИЈА ДА ТРГНЕ ПО ПАТОТ НА ЕВРОИНТРЕГРАЦИЈАТА

Најново од Вести