ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА РЕСТРИКЦИИТЕ ПРЕДЛАГААТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести на состанокот кој го одржа утринава, донесе предлог да останат на сила веќе постоечките рестриктивни мерки, пренесува Фокус

Забраната за движење на населението е од полноќ до 4:00 часот наутро, а угостителските објекти работат до 23:30 часот.Предлогот за олабавување на мерките, беше донесен минатиот понеделник врз основа на епидемиолошката состојба, односно намалениот број на новозаразени и ослободувањето на поголем дел од болничките капацитети.

Претходна статија

Се појави аудиоснимка од затворениот дел на конгресот на СДСМ во која се слушаат критики од Шекеринска

Следна статија

ИНДИЈА ПОЧНА СО ДИСТРИБУЦИЈА НА СВОЈ ЛЕК ПРОТИВ КОРОНАВИРУС

Најново од Вести