(АУДИО) НОВ ЗАПИС СЕ ПОЈАВИ НА СОЦИАЛНИТЕ МРЕЖИ ОД КОНГРЕСОТ НА СДСМ ПОСВЕТЕН НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ

/

Продолжува објавувањето на снимени обраќања од заворениот дел на партискиот конгрес на СДСМ кој се одржа во текот на вчерашниот ден.

Млад партиски функционер на СДСМ, Борис Станковски од Куманово го остави Заев без зборови откако му посочи дека партијата води нелогични политики и хајка против сите оние кои негодуваат и не се согласуваат со партиското раководство.

Снименото обраќање можете да го видите тука

Видеото се појави на фејсбук страницата Реформи во СДСМ-Куманово против Заев. Борис Станковски од ОО СДСМ Куманово на затворениот дел од Конгресот на СДСМ: “состојбите ескалираат во партијата. Раководството го елиминира градоначалникот Максим Димитриевски од Централниот одбор, сами си ги редите членовите на ЦО….” #оставканаЗаев #реформивоСДСМ

Претходна статија

ИНДИЈА ПОЧНА СО ДИСТРИБУЦИЈА НА СВОЈ ЛЕК ПРОТИВ КОРОНАВИРУС

Следна статија

УНИЦЕФ БАРА ОД Г7 ДА ДОНИРААТ ВАКЦИНИ ЗА СИРОМАШНИТЕ ЗЕМЈИ

Најново од Вести