ПРОНАЈДЕНИ 27 МИГРАНТИ ВО ГЕВГЕЛИСКО

//

Вчера полицијата пронашла 27 мигранти во товарно возило со кумановски регистарски ознаки, кај клукчата Мавринци, Гевгелиско.

Мигрантите биле пронајдени околу 18 часот, а возачот Д.Р. (31) е приведен поради сомнение за извршено кривично дело ,,криумчарење на мигранти”.

Полицијата ги предала мигрантите во Прифатниот центар во Гевгелија.

Претходна статија

СООБРАЌАЈКА ВО КУМАНОВО: 72-ГОДИШЕН МАЖ УДРИЛ ВО 47-ГОДИШНА ЖЕНА

Следна статија

ЗАПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ ОД БЕРОВО ДО ВИНИЦА

Најново од Вести