ЗАПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ ОД БЕРОВО ДО ВИНИЦА

//

Започнува реконструкција на регионалниот пат од Берово до Виница

Започнавме со реконструкција на регионалниот пат од Берово до Виница, интензивно се асфалтира патот од Берово до граничниот премин Клепало, во тек е и реконструкција на транзитот низ Берово. За десетина дена ќе се објави јавниот повик за изградба на водовод во село Двориште а годинава ќе го надградиме и водоводниот систем за туристичката населба Беровско езеро. Генерално инфраструктурните инвестиции во Берово надминуваат преку 6 милиони евра напиша на својот фејсбук профил министерот Горан Сугаревски.Претходна статија

ПРОНАЈДЕНИ 27 МИГРАНТИ ВО ГЕВГЕЛИСКО

Следна статија

ВЛОШЕНА ЗДАРВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА СТИНГ, ОТКАЖАН И КОНЦЕРТОТ ВО МИНХЕН!

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да