ВЛОШЕНА ЗДАРВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА СТИНГ, ОТКАЖАН И КОНЦЕРТОТ ВО МИНХЕН!

/

Британскиот музичар Стинг откажа уште еден концерт предвиден за вечерва во Минхен поради влошена здраствена состојба.

Како што се наведува на неговата интернет страна, Стинг искрено жали за откажувањето, но оти навистина не се чувствува добро, а лекарите го советувале да не настапува.Во понеделникот британскиот музичар го откажа инастапот во Белгија, кадешто требаше да се појави на еден џез фестивал.

Претходна статија

ЗАПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ ОД БЕРОВО ДО ВИНИЦА

Следна статија

(ВИДЕО) МОМЕНТОТ КОГА КЕЛНЕРИТЕ ЌЕ ДОЗНААТ ДЕКА СИ ПАРТИСКИ ВРАБОТЕНО ГОВЕДО И ПЛАЌАШ СО ПАРИ НА ГРАЃАНИТЕ

Најново од Истакнато