ПРОНАЈДЕНИ ШТИТЕНИЦИТЕ ШТО ИЗБЕГАА ОД ДОМОТ„25 МАЈ“ ВО ЧЕТВРТОКОТ

/

По четиридневно трагање полицијата во понеделникот ги пронашла тројцата штитеници што во четвртокот избегаа од Домот „25 Мај“. Малолетниците на возраст од 11, 14 и 16 години во четвртокот околу пладне се оддалечиле во непознат правец. По пријава на вработен во Домот „25 Мај“ во Полициската станица Чаир петокот попладне, започната е истрага и сите тројца се пронајдени во Скопје.

Од Министерството за труд и социјална политика изјавија дека штитениците престојувале кај биолошки роднини. Сега се вратени и исто како и сите други штитеници од Домот, сместени се во мали групни домови.

 Претходна статија

КОНТРАРЕФЕРЕНДУМ НА „МЛАДИ ЗА МАКЕДОНИЈА“

Следна статија

ИВЧЕВА : ЗАЕВ НЕ Е СЕРИОЗЕН ПОЛИТИЧАР

Најново од Вести