ПРВО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ В ПОНЕДЕЛНИК НАУТРО ВО СКОПЈЕ, ПЧЕЛИТЕ ДА СЕ ЗАШТИТАТ

/

Првата фаза од авионска дезинсекција против ларви од комарци ќе се изврши во понеделник на подрачјето на градот Скопје, во раните утрински часови, пренесува Плусинфо.

Како што информираат од Центарот за управување со кризи, доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Од РЦУК ги известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.Претходна статија

МЗ: НАЈГОЛЕМ БРОЈ ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ДОСЕГА, ЗА ЖАЛ 4 ПАЦИЕНТИ ПОЧИНАА

Следна статија

НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СО КОВИД-19 НЕМА ДА ИМ СЕ КРАТИ ПЛАТАТА ЗА БОЛЕДУВАЊЕ

Најново од Вести