|

Пукање во Чаир, три лица во болница – еден од повредените е тинејџер

Три лица се хоспитализирани по пукање во близина на поликлиниката Бит Пазар.

Дваесетгодишник бил пренесен во ГОБ Наум Охридски со повреда на десната рака од оружје, второто 23-годишно лице имало повреди од тврди предмети, а 17-годишно дете било примено во болницата со повреди од физички напад по престрелката, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични Објави