|

Пукање во угостителски објект во Тирана, едно лице загина, а пет се повредени меѓу кои и малолетно дете

Во престрелка во угостителски објект во Тирана, убиена е жена која била таму вработена, а ранети се уште пет лица.

Од фрагментите од скршеното стакло, едно дете се здобило со повреди на раката.

Од полицијата потврдија дека угостителскиот објект е во сопственост на лице со криминално досие.

Не се познати околностите за пукањето,пренесе Блиц.рс.

Слични Објави