РАБОТНИК ИТНО ПРЕНЕСЕН НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ

//

На 02.07.2019 година во 11.00 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен С.Р.(33) од с.Св.Петка,скопско. Според пријавеното, тој се здобил со повреди во трговски центар додека извршувал градежни работи на деловен објект. Се работи на расчистување на случајот.

Претходна статија

РОХАНИ ЈА ПРЕДУПРЕДИ ЕВРОПА ДЕКА ЌЕ ПРОДОЛЖАТ ДА ГО ЗБОГАТУВААТ УРАНИУМОТ

Следна статија

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: СЕ ПРЕВРТЕЛ ОД ТРАКТОР И ПОЧИНАЛ НА ЛИЦЕ МЕСТО

Најново од Вести