РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО ГЕРМАНИЈА

Бројот на заразени со коронавирус во Германија се зголеми за 870 во изминатите 24 часа.

Германските власти информираат дека вкупно 208.698 луѓе се заразени со  коронавирусот од почетокот на пандемијата.

Досега починале 9.114 лица.

Извор: Макфакс