„РЕКЕТ“ СЕ ОДЛОЖИ, ЛЕКАР УТВРДИЛ ДЕКА БОКИ 13 НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО

//

Првообвинетиот Бојан Јовановски утрово бил прегледан од доктор, жалејќи се на болки во стомакот.

Лекарот констатирал дека Боки 13 не може да го следи денешното судење.

Таквото медицинско известување во судот стаса час и половина откако беше закажано судењето. Судијката Васка Николовска Масевска побара конзилијарно мислење со кое детално сака да ја провери здравствената состојба на Боки.Претходна статија

ВО ЛУКСЕМБУРГ МИНИМАЛЕЦОТ ИЗНЕСУВА 2142 ЕВРА ДОДЕКА ВО АЛБАНИЈА Е 213 ЕВРА

Следна статија

НАСЛЕДНИЧКАТА НА МЕРКЕЛ НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА КАНЦЕЛАР НА ГЕРМАНИЈА

Најново од Вести